Wieczornica poświęcona Janowi Pawłowi II

     W związku ze zbliżającą się kanonizacją wielkiego rodaka Jana Pawła II przedszkolaki przygotowały wieczornicę poświęconą temu historycznemu wydarzeniu. Odkrywały bogactwo osobowości papieża, wartości które głosił i według których żył. Nie zabrakło ulubionych pieśni Ojca Świętego takich jak: „Barka”, „Abba Ojcze”, „Moje miasto Wadowice”. Montaż słowno-muzyczny w sposób bardzo głęboki przybliżył wszystkim uczestniczącym wyjątkowość osoby Jana Pawła II. Dzieci w ciągu całego roku szkolnego poznawały Jego drogę do świętości poprzez dzieciństwo, lata młodości, dorosłe życie i działalność duszpasterską. Obejrzały również teatr lalek pt. „Jan Paweł II, czyli jak Karolek został papieżem”. Na zajęciach z katechezy nauczyły się modlić do Pana Boga za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II, oglądały zdjęcia z pielgrzymek, słuchały słów, które kierował do dzieci z Polski. Przedszkolaki wzięły udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Jan Paweł II- papież dialogu i miłosierdzia”. Wykonały prace na różnych formatach papieru, które były wyeksponowane na wystawie w galerii i gablocie przedszkolnej.

     Kanonizacja Jana Pawła II to okazja do wielkiej radości i jednocześnie prezentowania dumy z polskości. Święty Jan Paweł II to największy Polak w dziejach narodu, o którym nigdy nie zapomnimy i będziemy zawsze się do Niego modlić.

Renata Jasiak