Sałatka owocowa – zajęcia praktyczne

W ostatnim tygodniu września tematyką zabaw i zajęć w grupie starszaków była ,,Jesień w sadzie”. Dzieci poznały obecne w naszym jadłospisie owoce krajowe i egzotyczne. W związku z promowaniem zdrowego odżywiania 29 września przedszkolaki uczestniczyły w praktycznych zajęciach kulinarnych – wykonywały sałatkę owocową. Przed przystąpieniem do pracy, dzieci pamiętając o zasadach higieny, dokładnie umyły ręce, założyły fartuszki, wcielając się tym samym w rolę kucharki lub kucharza.  Przedszkolaki udowodniły, że potrafią bezpiecznie posługiwać się nożem, krojąc owoce na małe kawałki. Do pokrojonych, różnorodnych owoców dodały śmietankę i sałatka była gotowa. Degustacja sałatki owocowej była bardzo przyjemna. Wychowankom wyjątkowo smakowały owoce w takiej postaci, tym bardziej, że był to efekt ich samodzielnej pracy. Na koniec stwierdziły, że przepis na taką sałatkę jest bardzo prosty, dlatego będą ją robiły w domu, dla swoich rodziców i rodzeństwa, zachęcając przy tym domowników do zdrowego stylu życia.

Halina Mikrut