Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak o tym wie,
że kiedy wrzesień już kończy się,
od najmłodszego aż po starszaka
wszyscy świętują dzień przedszkolaka!”

20 września obchodzony jest Ogólnopolski  Dzień Przedszkolaka.  Ma on podkreślać wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci.  Dodatkowo dostarcza dzieciom okazję do świętowania, zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

W naszym przedszkolu już w piątek obchodzony był ten wyjątkowy dzień. Panie wychowawczynie zadbały o to, aby różnił się on od pozostałych. Zaplanowały dużo zabaw ruchowych z wykorzystaniem utworów muzycznych dobrze znanych dzieciom. Były gry, zgadywanki, zabawa chustą animacyjną. Na wszystkich przedszkolaków czekały kolorowe balony, które przyniosły wiele dodatkowej radości. Panie z kuchni zadbały o słodką przekąskę, a była to owocowa galaretka z bitą śmietaną. Dzieci z grupy „Skrzaty” upiekły pyszne ryżowe ciasteczka. Mamy nadzieję, że ten dzień zostanie na długo w pamięci dzieci. A dla nas uśmiechnięte buzie przedszkolaków są najlepszą mobilizacją do dalszych działań na rzecz wychowanków.

Katarzyna Dąbrowska – Duda