Bezpiecznie w przedszkolu

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego przedszkolaki poznają zasady bezpieczeństwa podczas zabaw w sali, na podwórku, podczas spacerów i wycieczek. Bezpieczeństwo w naszym przedszkolu jest sprawą najważniejszą, dlatego codziennie przypominamy dzieciom i wdrażamy ich do przestrzegania zasad. Dzieci zapoznały się też z regulaminem korzystania z placu zabaw i drogą ewakuacyjną. Uczestniczyły w wycieczce na skrzyżowanie, przechodziły przez „zebrę” na drugą stronę ulicy. Zaobserwowały znaki ostrzegawcze znajdujące się w pobliżu przedszkola. Podczas takich wyjść przedszkolaki miały na sobie kamizelki odblaskowe. Na uwagę zasługuje spotkanie z przejeżdżającym radiowozem policyjnym i uśmiechniętymi policjantami machającymi naszym najmłodszym przedszkolakom. Dzieci z radością rozpoznawały pojazdy poruszające się po drodze, były radosne i dzieliły się swoimi wrażeniami z najbliższymi.

Renata Jasiak