„Dzieci uczą rodziców” – Bezpieczne ferie

Zbliżają się ferie zimowe, czyli okres wyjazdów i beztroskiej zabawy na śniegu i lodzie, ale to także czas zabawy w domowym zaciszu. By ferie przebiegały szczęśliwie należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

W trakcie realizacji projektu „Dzieci uczą rodziców” przedszkolaki poznały najważniejsze zasady bezpieczeństwa w domu i poza nim podczas ferii zimowych. Podczas prezentacji każdy przedszkolak dowiedział się że: zimą ciepło ubieram się; zimą szybko zapada zmrok – noszę odblaski, więc jestem widoczny; jeżdżę na łyżwach tylko na specjalnie przygotowanych lodowiskach; na sankach jeżdżę w bezpiecznym miejscu – z dala od jezdni i samochodów;  jeżdżę na nartach tylko w odpowiedniej odzieży ochronnej i pod bacznym okiem instruktorów; wiem jak bawić się bezpiecznie śnieżkami; sople lodu są niebezpieczne – omijam je szerokim łukiem. Jeżeli w ferie zostajesz w domu to : jestem bezpieczny w sieci; gdy jestem sam w domu – nie otwieram nieznajomym; ogień jest niebezpieczny – nie igram z nim. Na zakończenie zajęcia dzieci nauczyły się rymowanki  „Zimą o swoje bezpieczeństwo dbam, ciepło się ubieram i odblaski zakładam!” oraz kolorowały obrazek, który zgodnie z instrukcją zabrały do domu.

Nina Solecka