Witaj Święty Mikołaju

Dnia 5.12. 2019 roku nasze przedszkole zaszczycił swoją obecnością niecodzienny gość w osobach Świętego Mikołaja i wspaniałych niebiańskich aniołków. Dzieci zgromadziły się w grupie najmłodszej, by uroczyście powitać upragnionego gościa. Święty Mikołaj od razu nawiązał wesoły kontakt słowny z przedszkolakami, które z radosnym uśmiechem na twarzy słuchały opowieści gościa. Dzieci zaśpiewały piosenki „O dobrym Świętym Mikołaju”, „Dzyń, dzyń dzwoneczki”. Recytowały wiersze o Świętym Mikołaju i bawiły się w kole przy ulubionych melodiach. Kulminacyjną częścią spotkania były prezenty, którymi Św. Mikołaj obdarował przedszkolaków w każdej kolejnej grupie. Dzieci zadawały wiele mądrych pytań, na które otrzymały wiele szczegółowych odpowiedzi. Aniołki aktywnie uczestniczyły w rozdawaniu prezentów, a dzieci były zachwycone tym, co otrzymały od Świętego Mikołaja i nie mogły się doczekać, kiedy je rozpakują. Święty Mikołaj błogosławił całą przedszkolną rodzinę i udał się w dalszą drogę tam, gdzie inni na niego czekają.

Serdeczne podziękowania rodzicom, którzy włożyli mnóstwo starań, aby ten dzień był dla dzieci szczęśliwy.