Gry edukacyjne

Gry edukacyjne to jeden z ciekawszych sposobów na spędzanie czasu wolnego. Długie jesienne i zimowe wieczory zachęcają do kreatywności. Aby ukazać dzieciom atrakcyjność różnych gier, przedszkolaki mają na co dzień dostęp do ciekawych układanek, dobieranek obrazkowych, puzzli, gier planszowych. Bardzo chętnie z nich korzystają w czasie zabaw dowolnych. Należy tutaj wspomnieć, że poprzez taką zabawę dzieci wyrabiają spostrzegawczość wzrokową, ćwiczą koncentrację uwagi, poznają smak zwycięstwa, uczą się godzić z porażkami w razie przegranej. Zachęcamy rodziców, by kilka razy w tygodniu znaleźli czas i spędzili go z dziećmi przy wspólnej zabawie, gdyż takie chwile są bardzo cenne i pożyteczne. Dzisiejszy rynek oferuje masę wartościowych pozycji, z których warto skorzystać.

Katarzyna Dąbrowska-Duda