Dzień Pluszowego Misia

W poniedziałek 25 listopada swoje święto obchodził najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś, dlatego w tym dniu każde dziecko przyniosło do przedszkola pluszową maskotkę. Ważnym punktem naszej uroczystości była wizyta  Pani Edyty N. – mamy Anielki i Klary, która zaszczyciła nas swoją obecnością i w ramach realizacji projektu ,,Mały Miś w świecie wielkiej literatury” przeczytała nam opowiadanie pt: ,,Kubuś Puchatek i miodowe drzewo”. Następnie dzieci kolejno losowały i tańczyły wspólnie ze swoimi misiami w rytm muzyki w taki sposób, w jaki podpowiadały im losy. Przedszkolaki również śpiewały piosenki i recytowały wiersze o misiach, bawiły się z chustą animacyjną, oglądały bajkę o ,,Misiu Uszatku”. Dzieci opracowały ,,Misiowy regulamin małego czytelnika”, a na zajęciach plastycznych  wykonały misia techniką wydzieranki z kolorowego papieru. Ten dzień był pełen uśmiechu i wspólnej zabawy. Serdecznie dziękujemy Pani Edycie za poświęcony nam czas.

Halina Mikrut