Zajęcia otwarte w grupie 6 –latków

W czwartek, 21.11.2019 r. swoją obecnością podczas zajęć zaszczycili nas rodzice. Najstarsze przedszkolaki przygotowały zajęcia tematycznie związane z prawami i obowiązkami dzieci. Korzystając z okazji, iż dzień wcześniej obchodzony był Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka przypomniały rodzicom o swoich prawach, jednocześnie pamiętając o obowiązkach.

„Każdy z nas prawa ma, każdy z nas swe prawa zna. Obowiązki także mamy, wszystkie dobrze wypełniamy.”

Ta krótka rymowanka stała się przewodnikiem po zajęciach. W związku z tym, iż na szczęście dzieci mają wiele praw, i zabrakłoby czasu aby nad każdym się pochylić, dzieci wybrały dwa dla nich najważniejsze: Prawo do posiadania domu i rodziny, Prawo do nauki. Zaśpiewały rodzicom piosenkę pt. „Maluję wielki dom”, recytowały wiersz także o rodzinie. Miały okazję, aby zaprezentować umiejętności i wiadomości, które opanowały od początku roku szkolnego. A są to analiza i synteza sylabowa i głoskowa. Rozpoznawanie liter i próby układania z nich wyrazów. Nazywanie figur geometrycznych, przeliczanie, porównywanie, segregowanie. Wiele treści społecznych związanych z rodziną. Udowodniły rodzicom, że czas spędzony w przedszkolu poświęcają nie tylko na zabawę, ale także na naukę. Na zajęciach wykorzystano również utwór z warsztatów „Sprytne zabawy wychowujące” Agnieszki Chartanowicz  Dyrygent, przy którym dzieci uczą swoje ciało, by się słuchać ich zechciało. W dowód wdzięczności dla swoich rodziców dzieci przygotowały skromne upominki „pamiątkowe portrety”. Wszystkim dzieciom życzymy wielu sukcesów, a ich rodzicom zadowolenia z pociech.

Katarzyna Dąbrowska – Duda