Obchody Święta Niepodległości

Nasze przedszkole, aby uczcić obchody Święta Niepodległości włączyło się do akcji ogłoszonej przez Ministra Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”. Żeby wprowadzić podniosły nastrój przedszkolaki ubrały się w stroje galowe i  przyozdobiły kotylionem wykonanym własnoręcznie. O symbolicznej godzinie 11:11 wszystkie dzieci i pracownicy przedszkola zgromadzili się w jednej sali, by wspólnie odśpiewać hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego” – wszystkie cztery zwrotki. Starsze dzieci na ten fakt przybrały stroje regionalne – krakowskie i góralskie.

Przedszkolaki z grup starszych uczestniczyły także w wyjściu pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego, który znajduje się przy Szkole Podstawowej. Wysłuchały kilku najważniejszych informacji z życia marszałka i zapaliły znicze. Wszystkie zajęcia w tym dniu, tematyką nawiązywały do historii Polski – dzieci oglądały film edukacyjny „ Symbole Polski”, wysłuchały legendy, którą przeczytała pani dyrektor pt. „ O Lechu, Czechu i Rusie”, śpiewały piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Dzięki takim akcjom, wśród młodego pokolenia kształtowana jest tożsamość narodowa i wpajany patriotyzm do Ojczyzny.

Katarzyna Dąbrowska – Duda