Wyróżnienie w gminnym konkursie

Julian P. został wyróżniony w konkursie plastycznym ogłoszonym przez Wójta Gminy Szerzyny pn . „O czyste powietrze dbamy – ze smogiem wygramy”. Uczestnicy konkursu dowolną techniką plastyczną wykonywali prace ukazujące szkodliwą działalność człowieka na środowisko naturalne i szukali sposobu walki z tymi zachowaniami, by poprawić jakość powietrza. Dzieci zwróciły uwagę głównie na rozciągające się z kominów czarne i śmierdzące dymy, które wpływają niekorzystnie na zdrowie ludzi i przyrodę. Dostrzegły również, iż samochody których jest bardzo dużo na ulicy także wydychają brzydko pachnące opary z paliwa. Znalazły środek lokomocji, który może być alternatywą czyli rower. Udowodniły, iż wiedzą co to jest problem smogowy i że dorośli muszą z nim walczyć dla dobra wszystkich. Gratulujemy Julkowi.

Katarzyna Dąbrowska – Duda