Pasowanie na Przedszkolaka

7 października odbyła się w naszym przedszkolu bardzo ważna uroczystość „Pasowanie na Przedszkolaka”.  Spotkanie rozpoczęło się od przemówienia pani dyrektor Małgorzaty Grędel, która przywitała przybyłych Rodziców oraz głównych bohaterów dnia – czyli wszystkie dzieci. Następnie scenę oddała do dyspozycji przedszkolakom. Dzieci z wypiekami na twarzy prezentowały swoje umiejętności recytatorsko – wokalne oraz taneczne. Najpierw wystąpiły maluchy, a następnie dzieci z grup starszych. Prezentowane treści mówiły o przyjaźni, dobrym zachowaniu, radości. Na koniec wypłynęła puenta „Moje przedszkole za to się chwali, że w mądrych i dużych zmieniają się mali.”  Po takim programie nikt nie miał wątpliwości, że dzieci w pełni zasługują na miano Wzorowego Przedszkolaka. Pani  dyrektor dokonała formalności przez akt pasowania, przykładając do ramienia każdego dziecka specjalny ołówek. Na zakończenie padły słowa podziękowania pod adresem Rady Rodziców, przy współpracy której udało się zorganizować dzisiejsze święto. Na pamiątkę dzieci dostały miniaturkę ołówka, którym były pasowane. Wszyscy postarali się o to, by w pamięci pozostały najpiękniejsze wspomnienia.

Katarzyna Dąbrowska-Duda