Jesienny Dzień Talentu

Dnia 30 września w naszym przedszkolu odbył się wyjątkowy dzień – Dzień Talentu, do którego przedszkolaki przygotowywały się przez wiele dni. Było to jedno z zadań realizowanego projektu „Radosne Przedszkole”. W starszych grupach odbyły się zawody sportowe w rzutach do celu, biegach, strzelaniu piłką do bramki itd. Starszaki uczyły się jesiennych piosenek, instrumentacji do utworu „Melodia dla Zuzi” (Marek i Wacek) oraz „Tańców – wychowańców” Pani Agnieszki Chartanowicz. W tym jesiennym dniu dzieci przyszły ubrane w sportowe i jesienne ubranka, przyniosły też mnóstwo naturalnych skarbów: kasztanów, liści, jarzębiny. Każde dziecko otrzymało opaski z napisem „Mam talent”. Wszystkie przedszkolaki były zaangażowane, chętnie brały udział w prezentowaniu własnych talentów plastycznych, muzycznych, recytatorskich i sportowych. Po występach wszyscy otrzymali gromkie brawa i drobne upominki. Dzień ten na pewno zapamiętają uczestnicy jako wesoły i upewniający w przekonaniu, że każdy człowiek ma talent, który musi w sobie pielęgnować, wykorzystywać i rozwijać w swoim życiu na co dzień.

Renata Jasiak