Powitanie Pani Jesieni

„Jesień piękna Pani, liście nam rozdaje z deszczem przez kałużę przeskakują razem…”

W poniedziałek 23 września  do wszystkich przedszkolaków przyszła Pani Jesień z darami, bukietem z liści oraz jesiennymi zabawami. Wychowawczynie przygotowały dla dzieci teatr lalek pt. „O gęsiareczce Kasieni i kolorowych liściach Pani Jesieni”. Nowa pora roku przyniosła moc niespodzianek, wiele nowych piosenek i jesienną wycieczkę po okolicy. Dzieci tańczyły do utworów Pani Agnieszki Chartanowicz „Tańce – wychowańce” np. „Szyszunia dance”, „Dziękowanka” itd. Słuchały piosenek: „Jesień piękna Pani”, „Jesienny taniec”. Po zabawach w sali wyruszyły gromadą w poszukiwaniu oznak jesieni. Obserwowały jesienne drzewa, kwiaty w ogrodach i zwierzątka. W pobliskim lasku dzieci zauważyły wiewiórkę, która zbierała orzechy do swojej dziupli. Przyniosły do kącika przyrody liście, kasztany i żołędzie, z których powstaną leśne ludki.

Jesień to kolorowa pora roku, która pobudzi wyobraźnię dzieci do rozwijanie twórczej inwencji i zainteresowań w różnych sferach. Zapraszamy rodziców do tworzenia warunków pozwalających na wszechstronny rozwój dzieci (wspólne, rozmowy podczas jesiennych spacerów, obserwacje przyrody, poznawanie swojego otoczenia i korzystanie z zabaw na powietrzu).

Renata Jasiak