Spotkanie z panem policjantem

„Bezpieczeństwo ważna sprawa”.  W czwartek, 19 września, dzieci miały okazję uczestniczyć w spotkaniu z panem policjantem. Spotkanie miało na celu przybliżenie dzieciom zasad poruszania się po drodze. Oczywiście na chwilę obecną tylko w towarzystwie osoby dorosłej. Pan policjant przypomniał także jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa i korzystanie z fotelików w trakcie podróży samochodem. Opowiadał o swojej pracy, pokazał dzieciom różne akcesoria, które są wykorzystywane na co dzień w różnych sytuacjach. Były to: gaz łzawiący, kajdanki a nawet pistolet i amunicja. Zaprezentował kilka chwytów jak postępować z agresywnymi przestępcami, aby ich obezwładnić. Na koniec spotkania pan policjant przeczytał dzieciom fragment tekstu w ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury.”  Przedszkolaki podziękowały wspólnym śpiewaniem. Była również okazja do pamiątkowego zdjęcia.

Katarzyna Dąbrowska-Duda