Pamiątki z wakacji

Wakacje za nami, pozostały jedynie wspomnienia i wiele ciekawych pamiątek, którymi chcemy pochwalić się przed swoimi najbliższymi. Aby przedłużyć ten wspaniały okres przedszkolaki z grupy najstarszej zgromadziły w swojej sali wiele pamiątek i zdjęć które mogliśmy obejrzeć i dotknąć. Były to min. muszelki, bursztyny, breloczki, kubki, czapki. Ponadto dzieci miały możliwość podzielenia się wrażeniami z wakacyjnych  podróży. W opowieściach wykorzystano mapę Polski, gdzie zaznaczano miejsca odwiedzane przez przedszkolaków i ich rodziców. Nie zapomniano o przypomnieniu zasad bezpieczeństwa w czasie wędrówek po górach czy odpoczynku nad morzem. Na zakończenie zajęcia wszyscy samodzielnie wykonali wakacyjne obrazki, które jeszcze na chwilę przeniosły nas w ten gorący czas.

Nina Solecka