NAUKOWIEJ

W poniedziałek 17 czerwca przedszkolaki z grup starszych zostały zaproszone przez Małopolskie Centrum Nauki COGITEON na spotkanie z eksperymentami dotyczącymi powietrza. Mobilna wystawa NAUKOWIEJ – opowieść o powietrzu dotarła na kilka dni do naszej gminy i zaparkowała obok budynku szkoły w Szerzynach. Wystawa Naukowiej to interaktywna opowieść o powietrzu – zarówno o jego naturze, jak i znaczeniu dla człowieka. W atrakcyjny sposób porusza ważne zagadnienia przyrodnicze. Uczy przez  zabawę. Celem wystawy jest zainspirowanie odwiedzających do stawiania pytań i poszukiwania na nie odpowiedzi przez doświadczenia. Wykorzystanie eksponatów do wspólnego odkrywania nowych, nieznanych treści, pobudza i rozwija wyobraźnię oraz uczy wyciągania wniosków na podstawie uzyskiwanych doświadczeń i ich wyników. Małe laboratorium zostało ustawione w Domu Kultury w Szerzynach.  W pierwszym dniu prezentowało eksperymenty dla przedszkolaków i dzieci klas młodszych z placówek naszej gminy.  Dzisiejsze doświadczenia chociaż trudne, bo mówiące o powietrzu, którego nie widać ani nie czuć, wzbogaciły wiedzę naszych przedszkolaków. Dzieci z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem czekały na efekt końcowy każdego z doświadczeń.

Katarzyna Dąbrowska-Duda