Zabawy na powietrzu z elementami współzawodnictwa

Ruch na powietrzu nie tylko poprawia ogólny stan zdrowia, przyczynia się do lepszego samopoczucia, jest sposobem na dotlenienie organizmu ale również wyraża naturalną radość życia dziecka. Wiosenny słoneczny dzień zachęcił wszystkich do zorganizowania zabaw na podwórku przedszkolnym. Ćwiczenia z wykorzystaniem różnorodnych przyborów gimnastycznych pobudziły dzieci do rywalizacji i wywalczenia dla swoich drużyn jak najlepszych lokat. Przedszkolaki  w czasie ćwiczeń kształtowały zręczność, zwinność, wytrzymałość i siłę. Wspólna zabawa doskonaliła u nich odpowiedzialność i zdyscyplinowanie, uczyła współdziałania w grupie, wyzwalała chęć walki a współzawodnictwo pozwoliło świadomie przeżywać zwycięstwo i godnie przyjąć porażkę.  Najważniejszą jednak zaletą przebywania na powietrzu była produkcja hormonów szczęścia, które powstają na skutek dotlenienia mózgu.

Nina Solecka