Wycieczka do zakładu krawieckiego, kwiaciarni i piekarni

5 czerwca przedszkolaki udały się na wycieczkę do Szerzyn. Celem wyjazdu było zwiedzenie trzech zakładów pracy w Szerzynach, poznanie zawodów wykonywanych przez osoby tam pracujące oraz budzenie szacunku do nich. Pierwszym odwiedzonym miejscem był Studio Krawieckie „Kasia” prowadzone przez mamę naszej wychowanki. Dzieci poznały wyposażenie zakładu krawieckiego, sposób działania urządzeń i przyborów jakimi posługuje się krawcowa. Zobaczyły uszycie bluzki a także miały możliwość zaobserwować sposób haftowania na specjalnej maszynie. Na koniec Pani Kasia poczęstowała wszystkich pysznymi słodkościami. Kolejnym miejscem do którego zawitaliśmy była kwiaciarnia Pani Beaty Cypryńskiej, gdzie znaleźliśmy mnóstwo żywych kwiatów. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób należy je pielęgnować aby przez cały rok zachwycały swoim wyglądem i zapachem. Ponadto poznały wiele innych produktów dostępnych w kwiaciarni. Ostatnim miejscem wycieczki była piekarnia „Alicja”. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarzy, poznały etapy powstawania chleba oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyły maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi, ale największe wrażenie wywarł na nich wielki piec do wypieku pieczywa. Na zakończenie spotkania wszyscy obdarowani zostali pysznymi ciasteczkami. Serdecznie dziękujemy Pani Katarzynie Niziołek, Pani Beacie Cypryńskiej oraz Panu Józefowi Stanula za bardzo miłe przyjęcie i oprowadzenie nas po Swoim „królestwie”.

Nina Solecka