Dzień Rodziny

W środę 29 maja społeczność przedszkolna celebrowała bardzo ważne święto – Dzień Rodziny. Oprócz najważniejszych gości – Rodziców, uroczystość uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz gminnych w osobach: p. Anna Niemiec – Dyrektor Centrum Zarządzania Edukacją Gminy Szerzyny, p. Mariusz Słota – Przewodniczący Rady Gminy i tata naszej wychowanki, p. Tadeusz Pyzik – radny gminy a zarazem sołtys wsi Ołpiny, p. Sylwester Bąk – radny gminy. Obecna była również p. Dorota Dąbrowska, właścicielka firmy kwiatowej „Flora in vitro” w Dębowcu, która podarowała na wiosnę sadzonki kwiatów. Dzieci przez kilka miesięcy dbały o roślinki, aby wyrosły i zakwitły, a dziś obdarowały nimi swoje Mamy. Swoją obecnością zaszczyciła również p. Zuzanna Jarzębak – kierownik Domu kultury w Ołpinach. Pani dyrektor Małgorzata Grędel powitała wszystkich zebranych gości oraz złożyła serdeczne życzenia wszystkim Rodzicom. Podziękowała Radzie Rodziców, na czele z przewodniczącymi  p. Ewą Karaś i p. Agnieszką Rutkowską, za owocną współpracę, której efekty można było zobaczyć naocznie w postaci gustownie przygotowanej sali oraz smacznego poczęstunku. Następnie głos zabrali p. M. Słota i p. T. Pyzik. Panowie w swoich przemówieniach podkreślali ważność rodziny w dzisiejszych czasach, jak również przyłączyli się do życzeń. Pan sołtys złożył życzenia również dzieciom z okazji zbliżającego się ich święta – Dnia Dziecka i obdarował słodkościami. Dalsza część spotkania to występy artystyczne dzieci, do których przygotowywały się pod bacznym okiem swoich pan wychowawczyń. Zaprezentowały wiele umiejętności: od recytacji, śpiewu przez taniec i grę na instrumentach. Dopełnieniem była piękna dekoracja i przemyślane stroje przenoszące widza w świat ukazany w bajce „Na jagody” Marii Konopnickiej. Organizacja dzisiejszej uroczystości to efekt pracy wszystkich pracowników przedszkola, rodziców i dzieci. Pani dyrektor wdzięczna za włożony trud, na koniec spotkania wszystkim jeszcze raz gorąco podziękowała.

Katarzyna Dąbrowska-Duda