Wyjazd do kina

We wtorek przedszkolaki z grupy najmłodszej wybrały się na wycieczkę do Olszyn w celu wizyty w „Kinie za Rogiem”. Już sam fakt podróży autobusem wywoływał u wielu dzieci rumieńce na twarzy i wprowadzał ich w stan euforii. Okazało się, że kilkoro z nich po raz pierwszy podróżowało takim środkiem lokomocji. Seans w kinie składał się z projekcji  kilku „Baśni polskich” – „Bazyliszek”, „Serce z piernika”, „Kozucha Kłamczucha”, „Królewna zaklęta w żabę”, „Syrenka”. Każda baśń zawierała morał m.in. o tym, że nie wolno kłamać, należy pomagać innym oraz ludziom w podeszłym wieku. Przedstawiały postaci mające dobre serce, wrażliwe na krzywdy innych. Korzystając z uprzejmości pani pracującej w tamtejszej Bibliotece Publicznej – dzieci miały okazję zapoznać się z księgozbiorem dla najmłodszych. Na pamiątkę otrzymały upominki w postaci kolorowanek i zakładek do książek. W związku z tym, że pogoda dopisywała przedszkolaki wybrały się na krótki spacer po centrum Olszyn. Dotarły pod zabytkowy drewniany kościół pw. Podwyższenia Krzyża Św. Podziwiały także okazałą dzwonnicę, składającą się z pięciu dzwonów. Zachwyciła ich również skarpa obsadzona przepięknymi roślinami. Po udanej wyprawie dzieci powróciły wesołe i zadowolone. Z niecierpliwością czekają na kolejne wojaże.

Katarzyna Dąbrowska-Duda