Spotkanie z misjonarzem pracującym w Boliwii

Dnia 20.05.2019 roku (w poniedziałek) odwiedził nas gość ojciec Stanisław, który przybył z Boliwii. Jest redemptorystą, misjonarzem, pochodzącym z Ołpin, pracującym na misjach w Boliwii (Ameryka Południowa). Przedstawił dzieciom w formie opowiadania swoją posługę duszpasterską w odległej parafii. Przedszkolaki uważnie słuchały opowieści, po czym zaczęły zadawać mnóstwo pytań dotyczących zabaw dzieci, modlitwy, języka, jakim się posługują, czym się odżywiają, czy umieją śpiewać, jacy są ich rodzice, gdzie pracują itd. Ojciec Stanisław odpowiadał na wszystkie nurtujące ich pytania. Przedszkolaki zaśpiewały swoje piosenki z religii „Najpiękniejsza z kobiet”, „Ojcze błogosław nas”, a następnie poprosiły o błogosławieństwo dla siebie i pań pracujących w przedszkolu. Misjonarz poczęstował wszystkich boliwijskimi czekoladkami. Dzieci podziękowały gościowi wręczając własnoręcznie wykonany album ze swoimi pracami. Na koniec nastąpiła wspólna modlitwa w języku hiszpańskim i polskim. Spotkanie przebiegało w miłej uroczystej atmosferze. Bóg zapłać Ojcu Stanisławowi za czas, który nam poświęcił, za modlitwę, rozmowy i życzymy mu dużo zdrowia i obfitych łask Bożych w dalszej posłudze misyjnej. Przekazujemy pozdrowienia dla dzieci i ich rodzin z dalekiej Boliwii obiecując modlitwę w intencji misji i misjonarzy pracujących w różnych zakątkach świata.

Renata Jasiak