Wycieczka przedszkolaków do Jasła

16 maja przedszkolaki z grupy II i III wybrały się na całodniowa wycieczkę autokarową do Jasła. Pierwszym punktem wyjazdu był udział w projekcji filmu pt. „Robaczki z zaginionej dżungli” w kinie Syrena. Film opowiadał o przygodach biedronki i jej owadzich przyjaciół na odległych Karaibach. Mali bohaterowie przeżywali egzotyczne, zabawne i nieprzewidywalne przygody. Kolejnym etapem naszej wprawy było zwiedzanie jedynego w Polsce Muzeum Lizaka. Dzieci miały możliwość obejrzenia urządzeń przemysłowych na których były i są wytwarzane lizaki i karmelki, wzięły udział w pokazie powstawania lizaków a następnie samodzielnie je wykonywały. Największą atrakcją okazała się jednak zabawa  na placu zabaw w pobliżu muzeum, gdzie dzieci mogły dać upust swojej niespożytej energii. Mamy nadzieję że odbyta wyprawa na długo pozostanie w pamięci naszych podopiecznych.

Nina Solecka