Dzień Papieski w naszym przedszkolu – wspomnienie o Świętym Janie Pawle II

Dnia 3.kwietnia 2019 roku podczas katechezy przedszkolaki przeżywały spotkanie ze Świętym Janem Pawłem II. Wspólnie z nauczycielką przygotowały ołtarzyk, który ozdobiły kwiatami i zielonymi gałązkami, a w miejscu centralnym postawiły figurkę Maryi i przypięły plakat Św. Jana Pawła II. Dzieci w strojach galowych ,z chorągiewkami w kolorach papieskich uroczystość rozpoczęły pieśnią pt. „Niechaj zstąpi Duch Twój i odnowi ziemię”. Modliły się do polskiego Papieża rymowanymi wierszykami przypominającymi wzruszające chwile spędzone z pielgrzymami. Na tablicy multimedialnej oglądały fragmenty z ważnych wydarzeń i wysłuchały słowa homilii kierowanej do dzieci podczas różnych spotkań Papieża z najmłodszymi np. spotkanie z dziećmi w czasie programu „Ziarno”. Przedszkolaki zaśpiewały takie pieśni jak: „Barka”, „Abba Ojcze”, „Biały Pasterz”, „Kochamy Cię Ojcze Święty”. Chwile spędzone na modlitwie były zakończone słowami wdzięczności za opiekę i orędownictwo u Boga i Maryi. Wychowanie duchowe przyczynia się do odnowienia wiary i miłości do Pana Jezusa i Świętych Patronów, którzy pomagają nam w drodze do Nieba.

Renata Jasiak