Razem z Jezusem idziemy drogą krzyżową

Przygotowując się do spotkania z Jezusem podczas Jego drogi krzyżowej przedszkolaki podczas katechezy zgłębiały tajemnicę śmierci i zmartwychwstania naszego Pana. Dzieci uczyły się pieśni wielkopostnych, słuchały fragmentów Pisma Św. i oglądały film edukacyjny „Ziemia Jezusa”. Starszaki udekorowały krzyż, który samodzielnie niosły ze śpiewem na ustach. Dzieci wspólnie modliły się, przepraszały, dziękowały na miłość, która pokonała wszelkie zło. Na twarzach przedszkolaków było widać wzruszenie i wiarę w Pana Naszego Jezusa Chrystusa, który z miłości do człowieka pokonał śmierć, piekło i szatana. Spotkanie z Jezusem podczas drogi krzyżowej jest duchową lekcją prowadzącą do zrozumienia przykazania miłości bliźniego i wzajemnej pomocy na co dzień.

Renata Jasiak