Międzynarodowy Dzień Książki dla dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dniu urodzin duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena, autora wielu baśni dla najmłodszych. Ma ono na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz popularyzowanie czytania wśród nich. Tego dnia na zaproszenie Pani Marty Kordek – nauczycielki Szkoły Podstawowej w Ołpinach wybraliśmy się z wizytą do biblioteki szkolnej. Przedszkolaki zapoznały się z magicznym dla nich miejscem, księgozbiorem oraz podstawowymi regułami zachowania się w bibliotece, a także dowiedziały się, w jaki sposób można wypożyczyć książkę. Pani bibliotekarka starała się rozbudzić zainteresowania czytelnicze u dzieci, wdrażać do poszanowania książek. Następnie Pani Marta przeczytała dzieciom wiersze i opowiadania o zwierzętach z wiejskiego podwórka. Na zakończenie przedszkolaki zostały obdarowane słodyczami.

Serdecznie dziękujemy Pani Marcie za życzliwe przyjęcie i poświęcony nam czas.

Halina Mikrut