Marcowe Święto

„Marzec, marzec wyjął grosik srebrny. Teraz, teraz będzie mu potrzebny.

Do kwiaciarni marzec  pobiegł kupić kwiat na Święto Kobiet.”

 8 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kobiet. Święto, w którym kobiety i małe kobietki obdarowywane są upominkami, uśmiechem i dobrym słowem przez swoich mężczyzn. W naszym przedszkolu chłopcy od samego rana przynosili dla swoich koleżanek i pań słodkie prezenciki – „serduszkowe” lizaki, czekoladki, cukierki. W ten sposób chcieli okazać sympatię i szacunek. Jest oczywistym, że największą wartość mają upominki zrobione własnoręcznie, więc w ruch poszły nożyczki, pisaki, kolorowe wstążki i co tylko z czego można zrobić laurki i kwiaty. Chłopcy prześcigali się w pomysłach, co można by stworzyć, aby sprawić radość koleżankom. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bo po chwili powstały całe naręcza papierowych tulipanów. Pięknie wyrecytowane życzenia, uśmiech na twarzy i drobny upominek wprawiały w zachwyt każdą kobietę – tą małą i dużą. Dziękujemy za pamięć i zachęcamy do kultywowania zwyczaju tego święta.

Katarzyna Dąbrowska-Duda