Surówkowe przedwiośnie

Tegoroczne przedwiośnie upływało w naszym przedszkolu pod hasłem  „Zdrowo jemy więc rośniemy”. Z tego względu przedszkolaki z każdej grupy własnoręcznie przygotowały witaminowe surówki, do wykonania  których wykorzystały różnorodne warzywa. Były to  min. zielona sałatka,  kapusta pekińska, pomidory, ogórki, kukurydza, seler, marchewka. Po dokładnym umyciu rąk i założeniu fartuszków dzieci z wielkim zaangażowaniem zabierały się za krojenie produktów prawdziwymi nożami. Wszyscy bezpiecznie posługiwali się tym ostrym narzędziem. Samodzielnie przygotowanymi  sałatkami przedszkolaki mogły częstować się w czasie obiadu jako dodatek do drugiego dania. Samodzielnie wykonana praca dała  dzieciom wiele satysfakcji i zachęciło wszystkich do kosztowania swojego przysmaku.

Nina Solecka