Spotkanie z pracownikami KRUS

Dnia 27.02.2019 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z przedstawicielami KRUS-u. Było ono okazją do porozmawiania o zagrożeniach czyhających na dzieci i dorosłych w różnych sytuacjach życia na wsi. Dzieci obejrzały animowany film edukacyjny o rodzinie Porażków, a następnie omówiły go, analizując niebezpieczne i ryzykowne zachowania zabawnej rodzinki. Pracownicy KRUS-u  kilkakrotnie przypomnieli, że maszynami, urządzeniami rolniczymi i zwierzętami gospodarskimi powinni zajmować się dorośli. Przedszkolaki poszerzyły swoją wiedzę o bardzo ważne zasady bezpieczeństwa, a przy okazji zostały obdarowane ciekawymi książeczkami, których głównym celem jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z bezpieczeństwem na wsi. Na zakończenie dzieci podziękowały za spotkanie i wręczyły drobne upominki.

Halina Mikrut