Wycieczka do teatru Show w Gorlicach

8 lutego starsze przedszkolaki wybrały się na autokarową wycieczkę do Gorlic. Celem wyjazdu był udział w interaktywnym widowisku multimedialnym pt. Doktor Dolitlle i jego zwierzęta, czyli filmowe safari. Uczestnicy widowiska zobaczyli fragmenty animowanego filmu o doktorze Dolitlle, a niektórzy wystąpili w filmowym studio telewizyjnym. Wzięli oni udział w zadaniach aktorskich, których celem było zbudowanie fabuły na kanwie literackiego pierwowzoru i zorganizowanie badawczej misji SOS. Dzieci nauczyły się korzystać z numeru 112, sprawdzały jak dotrzeć do Afryki a także miały możliwość dowiedzieć się jak pracować z kamerą i mikrofonem. Wśród fantastycznej scenerii pojawiały się rzeczywiste problemy życiowe. Takie połączenie elementów realnych i fantastycznych to cechy baśni nowoczesnej.  Sceny nakręcone z udziałem wybranych dzieci zostaną wmontowane w przygody bohatera lektury i przesłane do przedszkoli, gdzie wszyscy będą mogli oglądnąć film z udziałem naszych małych aktorów.

Nina Solecka