Wigilijne spotkanie

„Ciemną nocą gwiazdy migocą, a Jezus się rodzi w stajence…” to słowa pastorałki, którą dzieci ochoczo śpiewały składając życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Nadszedł upragniony dzień wigilijny w naszym przedszkolu. Wszyscy chętnie pomagali, dekorowali stoły stroikami świątecznymi, układali sianko na białych obrusach a dyżurni nakrywali do stołu. Cała społeczność przedszkola wraz z przedszkolakami i Panią Dyrektor zgromadziła się w uroczyście przygotowanej sali przy blasku choinki, by wspólnie oczekiwać na narodzenie Zbawiciela Świata. Przeżywaliśmy z radością odczytane słowa Ewangelii wg Św. Łukasza o Narodzeniu Pana Jezusa. Łamiąc się opłatkiem składaliśmy sobie nawzajem życzenia, były wzruszenia, uściski i wiele dobrych słów skierowanych do każdego uczestnika wigilijnego spotkania. Gościliśmy przedstawicieli Rady Rodziców, którzy także w dużym stopniu przyczynili się do uroczystości. Obiad wigilijny przygotowany przez panie kucharki bardzo wszystkim smakował, a po sytym posiłku dzieci zaśpiewały wiele kolęd znanych i nowych pastorałek, które uczyły się na zajęciach muzycznych. Spotkanie wigilijne zorganizowane w przedszkolu było namiastką tego co dzieci będą przeżywać w swojej rodzinie. Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji dzisiejszej uroczystości.

Renata Jasiak