Odwiedziny uczniów klasy I w najmłodszej grupie naszego przedszkola

Spotkanie uczniów pierwszej klasy wraz z wychowawczynią było ciekawym przeżyciem dla najmłodszej grupy „Pszczółki”. Przedszkolaki pomagały w przygotowaniu sali, układały krzesełka dla gości, porządkowały na półkach, układały zabawki, by było pięknie i czysto. Po przyjściu gości, dzieci zostały zaproszone do sali zabaw, gdzie zajęły swoje miejsca. Oglądały teatr lalek pt. „Witaminy dla księżniczki Marceliny”. Bezpośrednio po teatrzyku nastąpiły rozmowy z pierwszakami dotyczące teatrzyku oraz zdrowego odżywiania na co dzień. Zaśpiewały piosenkę o zdrowiu, aktywnie słuchały muzyki klasycznej z wykorzystaniem owoców, kolorowych kartek i drewnianych pałeczek. Ćwiczyły poczucie rytmu, reagowały na zmianę dynamiki. Pierwszaki zaprezentowały własne piosenki z uroczystego pasowania. Wszystkie dzieci częstowały się owocami i łakociami przygotowanymi na to spotkanie. Na zakończenie Pani Wychowawczyni pierwszej klasy wręczyła na ręce naszej Pani Dyrektor podziękowanie za wspólne spotkanie oraz zaprosiła przedszkolaków na teatrzyk, który przygotują uczniowie. To była dla maluchów ważna chwila, którą wyraziły brawami i serdecznym uśmiechem.

Renata Jasiak