Dzienne archiwum Maj 2, 2019

Obchody majowych świąt

W przededniu majowych świąt, tj. 30.04.2019r. już po raz kolejny w ramach akcji ,,Cała Polska czyta Dzieciom”, do czytania zaprosiliśmy rodziców. Pani Agnieszka P.- mama naszych uroczych bliźniaczek, Jowitki i Julitki przeczytała nam legendę ,,O smoku wawelskim”. Z tej legendy dzieci dowiedziały się że smok wawelski to jeden z najbardziej znanych symboli Krakowa. Pani Marzena D. –  mama Paulinki zaprezentowała legendę ,,Wars i Sawa”, z której słuchacze poznali historię powstania stolicy Polski – Warszawy. Później dziewczynki podziękowały swoim mamom za czytanie i wręczyły drobny upominek, a wszystkie przedszkolaki otrzymały słodycze.

Następnie Pani Dyrektor zapoznała dzieci z kalendarzem majowych świąt...

Czytaj więcej

Akademia o Św. Janie Pawle II

Dnia 29.04.2019r. przedszkolaki zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej w Ołpinach na uroczystą akademię poświęconą osobie Św. Jana Pawła II. Doniosłość tego wydarzenia podkreślały odświętne stroje wszystkich zebranych. Była to szczególna okazja, by dzieci wspólnie ze społecznością uczniowską mogły jeszcze bliżej poznać postać Wielkiego Polaka. Uczniowie z dużym zaangażowaniem odgrywali scenki z życia naszego papieża, a przedszkolaki podziwiały występy swoich starszych kolegów. Przedstawienie przeplatane było tańcami i piosenkami religijnymi. Dzieci po powrocie do przedszkola dzieliły się swoimi wrażeniami ze spotkania w szkole.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie oraz ciepłe i życzliwe przyjęcie.

Halina Mikrut

Czytaj więcej

Przedszkolaki dbają o środowisko

W celu kształtowania postaw sprzyjających ochronie środowiska oraz zwiększaniu poziomu wiedzy dotyczącej sposobów segregowania odpadów w naszym przedszkolu w miesiącu kwietniu przeprowadzono cykl zajęć o tematyce ekologicznej. Dzieci poznały problem rosnącej ilości odpadów, zanieczyszczania środowiska. W sposób zabawowy uczyły się segregować odpady, dbać o rośliny, zwierzęta, oszczędzać wodę. Wiele radości sprawiło wszystkim sprzątanie placu zabaw w centrum Ołpin. Przedszkolaki miały również możliwość wzięcia udziału w ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej „SegregujeMy”. Organizatorem Akcji było Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawierciu. Zadaniem dzieci było pokolorowanie rysunku przedstawiającego segregowanie odpadów do odpowiednich pojemników...

Czytaj więcej

Wycieczka do warsztatu samochodowego

Dnia 26.04.2019r. udaliśmy się na wycieczkę do warsztatu samochodowego. Dzieci miały okazję poznać pracę mechanika samochodowego. Pan Marek B. opowiedział o swoim zawodzie i oprowadził przedszkolaków po warsztacie, prezentując im różne, nowoczesne narzędzia i urządzenia niezbędne w tej pracy. Dzieci miały możliwość obserwowania podnoszenia i opuszczania samochodu. Przedszkolaki, a szczególnie chłopcy byli zainteresowani tym zawodem, wszystko ich ciekawiło. Na zakończenie dzieci wręczyły drobny upominek.

Dziękujemy Panu Markowi za zaprezentowanie przedszkolakom swojej pracy i obdarowanie słodyczami.

Halina Mikrut

Czytaj więcej

Warsztaty ekologiczne

Wszystkie dzieci, nawet duże
posprzątają dziś podwórze.
A dorośli pomagają
śmieci w workach wyrzucają.
Pierwszy worek jest zielony
cały szkiełkiem wypełniony.
W żółtym worku jest bez liku
niepotrzebnych już plastików.
A niebieski worek – wiecie
papierowe zbiera śmieci.
My przyrodę szanujemy
śmieci więc segregujemy.
Z ekologią za pan brat
mama, tata, siostra, brat.

Tym właśnie wierszem 17 kwietnia Pani pracująca w  Urzędzie Gminy w Szerzynach zaprosiła nasze przedszkolaki do wzięcia udziału w warsztatach  dotyczących  segregacji odpadów. Celem spotkania było kształtowanie świadomości ekologicznej dzieci.  Podczas zajęć praktycznych przedszkolaki poznały pojęcia związane z gospodarowaniem odpadami min. segregacja, kompostowanie, recykling...

Czytaj więcej

Wielkanocne sukcesy przedszkolaków

Dzieci przedszkolne wzięły udział w powiatowym i gminnym konkursie wielkanocnym otrzymując wyróżnienie na szczeblu powiatowym za przygotowanie palm – Karol K. i Kasia Z., stroików i koszyczków wraz z pisankami tradycyjnymi i nowoczesnym – Natalia P. i Tomek N. W konkursie uczestniczyła też pani Renata Jasiak, która wykonała pisanki metodą batikową otrzymując III miejsce na szczeblu gminnym i wyróżnienie w powiatowym.

Udział dzieci w konkursie miał pozytywny wpływ na tworzenie więzi rodzinnych i kultywowanie tradycji związanych z Wielkanocą. Gratulujemy sukcesów!

Czytaj więcej