Dzienne archiwum Lipiec 1, 2013

Piknik rodzinny

Mamo, Tato nadstaw uszka,

słuchaj mego dziś serduszka.

Niech ci powie jego bicie,

że ja kocham Was nad życie.

Takie życzenia i wiele jeszcze innych podziękowań na uroczystości z okazji Dnia Rodziny składały dzieci najważniejszym osobom w swoim życiu, czyli Mamom i Tatom. Spotkanie to miało miejsce w sobotę, 8 czerwca 2013 r. o godz. 11:00 w Domu Kultury w Ołpinach, na którym oprócz Rodziców gościli: Wójt Gminy Szerzyny – Pan Stanisław Kmiecik i Sołtys wsi Ołpiny – Pan Roman Gabryel. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor, która skierowała słowa powitania do wszystkich przybyłych gości.

Następnie głos oddano małym artystom, którzy począwszy od najmłodszej grupy poprzez dzieci 4-5 letnie, aż po starszaki dały z siebie wszystko Pełne zapału i zaangażowania ...

Czytaj więcej

Osiągnięcia przedszkolaków

P1010050

Nasze przedszkolaki odniosły sukces w powiatowym konkursie plastycznym „Zabytki Powiatu Tarnowskiego na tle przyrody”, zorganizowanym przez GCKiCz w Szerzynach. Miał on na celu kształtowanie wśród uczestników emocjonalnego stosunku do zabytków architektury i potrzeby ich ochrony. Honorowy Patronat nad konkursem objął Andrzej Sztorc – Poseł na Sejm RP oraz Wójt Gminy Szerzyny.

W trakcie wycieczek dzieci poznały niektóre zabytki naszej miejscowości (Kościół Parafialny p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Kapliczka Św. Michała Archanioła), a następnie samodzielnie wykonały prace na konkurs. Po ogłoszeniu wyników okazało się że wśród laureatów znalazły się przedszkolaki z naszego przedszkola (I miejsce i wyróżnienie w kategorii 0-III kl.).

Su...

Czytaj więcej

Realizacja programu „5 porcji owoców, warzyw lub soków”

001

Znaczącym osiągnięciem przedszkola w roku szkolnym 2012/2013 był udział w programie „5 porcji warzyw,owoców lub soku”. Jego główny cel to: promowanie i utrwalanie prawidłowych nawyków spożywania warzyw, owoców lub soków pięć razy dziennie wśród dzieci. Organizatorem programu było Stowarzyszenie „Krajowa Unia Producentów Soków” z siedzibą w Warszawie, a prowadzony był w ramach kampanii finansowanej przy wsparciu Unii Europejskiej, Rzeczpospolitej Polskiej oraz ze Środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw, którym administruje Agencja Rynku Rolnego.

W celu uzyskania Certyfikatu potwierdzającego udział w programie przeprowadzono wśród dzieci sześć zajęć wychowawczo-dydaktycznych wg scenariuszy opracowanych przez metodyków i ekspertów Instytutu Żywności i Żywie...

Czytaj więcej

Piknik rodzinny

Czytaj więcej

Przedszkolny piknik

Czytaj więcej